Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Já a teddíci

Co očekavat od této sekce něco málo o mě a o teddíkách jací jsou a jak vypadají.

V další sekci nazvané "PEČE O TEDDÍKA" naleznete podrobný popis jak se o tedíkky starám Já čím je krmím jak bydlí ap. včetně různých zlepšováků a vychytávek v podstatě tato sekce slouží jako jakýsi "NÁVOD" a měli by ste zde nalézt odpověď na nejčastěji kladené otázky.

Tak něco málo o mě jsem pracující máma dvou dětí a veškerý svůj volná čas věnuji teddíkům na vánoce 2010 jsem  domů přivezla našeho Hugáčka původně dětem a poté co jsem sním absolovovala první výstavu samozřejmně z výhrou tak jsem jim totálně propadla a od té doby jezdím na každou výstavu a tedddíci začali přibývat a velmi mi na nich záleží a snažím se,aby se u mě měli co nejlépe včetně jejich propagaci a odchovú kvalitních a povahově úžasných jedinců.

Jsem členem klubu ZTd  a ZBTd a ZO Zaječov.

Toto je zakladatelka chovu Hugo Tynaja a je to samička a pokud se divíte jménu vysvětlení je prosté i mistr chovatel se utne, ale mě to vůbec nevadí dnes už je zní několikanásobná výborná maminka a chůva a také se pišní titulem český šampion

Hugo Tynaja - Český šampion

   

ZAKRSLÝ TEDDY KRÁLÍČEK JE DLOUHOSRSTÉ PLENENO S NÍZKOU HMOTNOSTÍ A ÚŽASNOU POVAHOU.

V současné době není zakrslý teddy a teddy beránek uznaným plemenem proto se mu nevystavuje PP (průkaz původu) což je oficielní dokument ten se vystavuje pouze uznanám plemenům nebo u teddíků chovatelům, kteří mají novošlechtění od 5/2014 ho mám i Já ostatní chovatelé vystavují pouze VP (výpis předků) ten služí jak už vyplívá z názvu k přehledu předků,aby nedocházelo ke křížení příbuzných a jsou zde uvedeny i další udaje potřebné k šlechtění váha,barva očí ap. 

Zakrslý Teddy se chovají: 

s oušky nahoru Teddy krátkouchý zkraceně ZTd viz.foto nahoře ty chovám Já

s oušky dolů Teddy beránek zkráceně ZBTd viz.foto dole

foto dodám

jsou to dvě odlišná plemena nesmí se mezi sebou křížit jelikož každé plemeno je typově jiné a výsledkem bude nezvhladná zrůda u psů by se řeklo voříšek efekt je stejný jako když zkřížíte boxera x ovčákem fuj. 

Teddy králíček byl vyšlechtěn s cílem dosáhnout povahově klidného a vyrovnaného králíčka nízké hmotnosti jako mazlíčka k dětem a dlouhá srst má umocňovat pocit,že chováte chlupatého medvídka proto asi tento název což se zadařilo úspěšně.Teddík je opravdu úžasný malý chlupatý miláček s váhou lehce přes jeden kilogram a hromadou chlupů kolegyně chovatelky ho popsují jako pytlík mouky obalený chlupy. Je tak kouzelný, že mu úspěšně podlehne i člověk, který moc zvířátka nemusí a od nových majitelů už jsem to slyšela mockrát zároveň každého překvapí jak je mrňousek klidný i přesto, že je někdy i po dlouhé cestě do nového domova  a v cizím prostředí bez mámi a sourozenců naprosto v pohodě to je ta kouzelná povaha teddíka.  

Pokud máte zájem o opravdu podrobné informace o plemeni doporučuji navštívit web klubu ZTd a ZBTd  nebo některou z klubových výstav nebo Vás zvu na nezávaznou návštěvu.

TOPlist