Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

LEDEN 2015

17.1. účast na výstavě v Lysé nad Labem účastnili se ji Camila 93b , Daisy 93b, Hermína 93b a nováčci Tonča 93,5, Chantal 93b a Ygnác dopadnul nejlépe z 94b a 3. místo v kategorii baby samce. Výstava se zadařila opět panovala dobrá nálada a př. posuzovatel Sirotek nám představil nového posuzovatele př. Sikoru je moc šikovný a jsme za měj moc rádi a myslím, že i jemu se posuzování líbilo a užil si ho.   


 

PROSINEC 2014

1.12. se narodil vrh "O" na první fotky si musím ještě počkat Hugáček se rozhodla, že mě nepustí do hnízdečka a málem mi spořádala foťák výsledek je tato fotka.

11.12. ve čtvrtek by měla porodit Dorinka svá první miminka tak jsem napnutá jak to zvládne.


 

LISTOPAD 2014

Vzpomínka dne 14.11. je to rok co mě tak nešťastně opustila Yvetka je to už rok a pořád to bolí a o jejich miminkách nemám bohužel zprávy tak snad se mají dobře a život jde dál do poslední chvíle byla vzorná matka.


ŘÍJEN 2014

 Nové přírůstky do chovu dvě samičky a dva samečci podrobněji jsou představeni v sekci samičky a samečci

Ygnác od Becky - marburská celistvá

je to syn po Oliverovi jediné miminko, které bylo z několika vrhů bez bílé nebo divokých znaků tak snad po něm budou pěkná miminka

Tonča Teddy Veselí - marburská

a poslední samička je

Chantal od Lindy - modrá

Hugáček je s největší pravděpodobností březí a čeká tak s Adamem první miminka s teddy genem narodit by se měla 27.10.

17.10.  s velkým očekáváním dorazilo POVOLENÍ NOVOŠLECHTĚNÍ  

18.10. proběhlo velké focení a příprava miminek na odchod do nových domovů překontrolovala jsem pohlaví nerada bych se sekla, zuby, očička a probíhá přeléčení a ještě musím připravit VP, aby bylo vše nás příští víkend připraveno pomalu začnou odcházet.

JEŠTĚ TU ZŮSTAVAJÍ NĚKTEŘÍ VOLNÍ 

 


 

4.9. Hermínka ráno porodila čtyři miminka a je vzornou maminkou

3.9. Camilka dnes porodila tři miminka

20.6. tak už máme čtyři miminka najdete v aktuálních vrzích

8.5. Máme krásný slunečný volný den tak jsem ho využila pro přípravu na výstavu pěkně vyčesat, ostříhat drápky, vyčistit kouty a poté sečíst škody napáchané česáním docela jsem mile překvapena není to tak strašné pokud se ještě něco nepřihodí tak dobrý rovnou jsem i komplet vyčistila. 

15.4. V neděli jsem odeslala přihlášku na výstavu do Slaného 17.5.2014 pojedou všichni kromě Claudie ta by si jela pro výluku a Julinky ta bude ještě maličká. Tak jsem moc zvědavá jak dopadneme hlavně odchovy Gréta a Hermínka.

23.3. Tak jsme dnes fotila a aktualizovala vrhy fotečky mají vrhy J a K a vložila jsem i nové fotky Oliverovi, Pampelišce, Grétě a Hermíně.

5.3. Tak miminka nám povyrostla už jsou jim tři týdny fotky jsem již vložila do aktuálních vrhů. O víkendu by měla porodit Pampeliška už má pěkné hnízdečko tak už se moc těším a Camilka ta zatím nic,ale ta má ještě čas.

22.2. Miminkům se daří dobře Deisynka je moc šikovná a vše zládá jako skušená mamina jsou vloženy nové fotky a další budou hned jak otevřou očíčka jinak Rarášek devil ten menší mi dneska málem vyrazil dech nechápu jak se dostal s klece,která má vanu vysokou 18cm,ale pěkně mi přikráčel naproti ke dveřím a to je mu teprve 9 dní  tak nevím jestli mu nemám dát obojek a vodítko aby mi zase neutekl fakt to nechápu jak to udělal a Claudinka mi dnes vyskočila na stůl vysoký 90cm blush možná jsem místo  vitamínů tak koupila asi sušený Redbul cheeky.

13.2. Miminkům se daří dobře jsou pěkně buclatá a opravdu to vypadá na siamské po rodičích.Dnes předán vzorek na koprologické vyšetření očekávám negativní nález.

12.2. Deisynka porodila nad ránem 11.2. dvě baculatá miminka vše zládla na 1* zatím vše probíhá jak má jsou světlá tak snad se zadařila siamská.

Camilka porodila večer 11.2. tři miminka stoho jeden trpaslíček bohužel jako prvorodička své mateřské povinosti nezvládla a miminka uhynula,ale Camilka je v pořádku tak snad podruhé to bude lepší Já věděla proč mám špatný pocit.

9.2. tak se Camilce  a Daisynce blíží termín porodu už mají připravená hnízdečka tak jsem včera vyčistila ostatní,aby už měla klid a omezil se na pár dní provoz jen na nejnutnější nejraději bych,aby porodili v pondělí mám volno a mohla bych mimča ohlídat a navíc mám blbí pocit snad ten pocit umocňuje to,že Daisy bydlí v kleci po Yvetce.Zároveň jsem vyfotila i miminka a vložila a vyfotila Grétu s Hermínkou té jsem již udělala prezentaci v samičkách.

2.1. 2014 ve čtvrtek se narodila Claudince čtyři miminka všechna dobře prospívají a Claudinka je vzorná skušená maminka.

31.12. 2013 Tak jsem se nechala přemluvit a nakonec jsem přihlásila dva oškubánky na výstavu a to Daisy a Olivera tak snad to nebude taková ostuda už se na ni moc těším.

30.12. 2013 tak miminka se začínají rozbíhat do nových domovů dnes odešlo poslední miminko od Hugáčka a dnes jsem definitivně rozhodla,že samička z vrhu G zůstane doma a dostala jméno Gréta.Caudinka vydatně celý den staví hnízdo tak to vypadá,že už se každým dnem dočkáme dalších miminek.Debbí se vzorně stará o zbývající dvě miminka jsou to buřtíci k prasknutí a pokud modré bude samička a bude kvalitní tak zůstane také doma jménu už mám také rozhodnuté,ale ještě se neodvažuji vyslovit,abych to nezakřikla.

22.12. jsou aktualizované fotky miminek.Další novinkou je,že se v úterý 17.12.Debbí narodilo pět miminek už jsou tedy jen dvě,ale myslím,že ty už to zvládnou.

6.12. 2013 provedla jsem aktualizaci prodeje o víkendu dodám ještě podmínky prodeje.

28.8.2013 se konečně dostávám k doplnění fotek ap. jinak 18.8. proběhla velká příprava na výstavu pořádné česaní,stříhání drábků a mimi jiné i velký úklid a focení mislím,že to dopadlo docela dobře přesto,že jsem vyčesala slušnou hromadu chlupů stále nám jich ještě dost zbylo i kdyý lisím místum jsme se nevyhla tak snad za těch 14 dní trochu dorostou no uvidím v pátek až je připravím do finále. 

Dne 25.9.13 byl zapůjčen Uragán z palírny do CHS KOUZELNÝ KOPEC,aby i zde dostál svému jménu tak snad mi neudělá ostudu a zanechá tam za sebou jen pěkná miminky už se mi po něm stýská a těším se až zase bude zpátky,ale momentálně už tu má jen své potomky a tak nemůže krýt a byla by to škoda ho nechat ladem. 

30.9.2013 dnes přicestoval Eliášek Tynaja z chs Teddy Veselí za mojí Pampeliškou,abychom jsme se konečně dočkala miminek jelikož první pokus nevyšel.Tímto moc děkuji za pomoc z přepravou Lucii z chs Tynaja a za půjčení Janě Teddy Veselí tak snad to tentokrát vyjde.

9.10. každým dnem očekáváme posilu našeho chovu v podobě modrého perlového samce Olivera,který k nám přicestuje až ze slovenska z chs od Šašlíka bude nepříbuzný na všechny naše modré samičky a je po modrém perlovém samci takže doufám,že bude prosazovat modrou barvu už se na něj moc těším.

12.10.2013 přicestoval Péťa Tynaja tímto děkuji za půjčení Lucii je to nádherný sameček krásné barvy,typu prostě neodolatelný,dokonalý i Yvetce se moc líbí jsou užasný pár takže miminka nebudou jíná než luxusní pevně tomu věřím a doufám,že budou k mé radosti červené nebo durýnské,ale nabízí se i havana po prarodičich.

20.10.2013 tak to vypadá,že připuštění čtyř samiček vyšlo tak se sand budu těšit z miminek měla by se rodit v rozmezí 1.až 17.11.2013.

21.10.2013 tak dle nejnovějších informací by měl zítra slovenský sameček dorazit do ČR dočasně bude bydlet u Pí.Otrubové s chs Duhový kopec než bude přiležitost ho přepravit ke mě už jsem s toho docela nervozní jsem na něj moc zvědavá.Tímto děkuji Aleně za pomoc a dočasný azyl. 

24.10.2013 tak slovenský sameček Oliver je již v ČR v neděli pozdě večer dorazí domů už se na něj moc těším a doufám,že se mi podaří ho hned v pondělí nafotit a dát na stránky.

28.10. 2013 tak včera pozdě večer dorazil konečně Oliver domů je opravdu nádherný již je vložený u samečků a na výstavu v Novém Bydžově se pojedeme ukázat tak jsem zvědavá.Tímto děkuji ještě jednou za pomoc z dovozem do ČR a Bezděkovým za dovoz domů,děkuji.

31.10.2013 tak jsem se včera večer dozvěděla,že zapůjčený Uragánek splnil svou mateřskou povinost a Esme z Kouzelného kopce se 26.10. narodila dvě miminka zatím vypadají ukázkově možno vzhlédnout případně si zamluvit miminka můžete na http://www.z-kouzelneho-kopce.xf.cz/prodej.html vrh Q3,ale určitě to nejsou poslední miminka,která se po něm v této CHS narodí Já jsem moc ráda,že prosadil modrou barvu,ale hlavně doufám,že budou typový a půjdou do chovu.

6.11. 2013 tak miminka zatím nic,lae vypadá to nadějně tak počítám,že už brzičko se dočkám.

13.11.2013 v neděli porodila Hugo tři miminka a v pondělí Yvetka čtyři miminka jedno bohužel trpaslíček,ale velkou radost z miminek vystřídala velká bolest stalo se něco o čem jsem četla i slyšela,ale ani v tom nejhoršim snu mě nenapadlo,že se to může stát mě Yvetka 24 hodin po porodu umřela na poporodní komplikace byla moc šikovná a statečná maminka i přesto,že byla prvorodička a muselo jí být strašně zle tak se o miminka do poslední chvíle starala o její miminka se teď stará Hugáček přijala je tak snad to zvládnou ještě nikdy se nastarala o tolik miminek maximálně o dvě ještě,že ji mám po Yvetce si určitě jedno miminko nechám a doufám,že to brzy přebolí.Hugáček má tři celočerná miminka a Yvetky jsou zatím moc neurčitelná.V sobotu by měla ještě porodit Pampeliška má krásné hnízdečko tak doufám,že vše dopadne dobře.

17.11.2013 v pátek pozdě večer porodila i Pampeliška konečně jsou čtyři zdravá a silná miminka.Pampeliška se o ně vzorně stará a vypadá spokojeně střeží je jak lvice je docela problém skontrolovat hnízdečko dnes jsem ji zmátla dobrůtkou a podařilo se mi hnízdečko vyfotit je vyfoceno i hnízdečko Hugáčka ta se vzorně stará i o miminka od Yvetky už jsou,ale ejen dvě třetí bylo příliš slabé a nezvládlo to.Fotky jsou v aktuálním prodeji.

25.11.2013 tak jsem konečně nafotila a vložila do nabídky miminka.V pátek se chystám na velkou přípravu  na sobotní výstavu už se moc těším nejen na to jak dopadneme,ale i že se zase setkáme. 

4.12. 2013 v sobotu jsme byly na výstavě v Novém Bydžově a výsledky se mi moc líbí Oliver získal 93,5 bodů a získal tím 1.kartičku čekatele a 2.místo za baby samce sice vítka za kyčle a nestandartní zbarvení,ale pochvala za ouška 5,5cm a VD čelenka , Camilka získala 95 bodů a 2 kartičku čekatele pochvala za ucho 5,5 cm,VD hlava,čelenka a vyrovnaná délka srsti bohužel vystoplé kyčle a nišší hmotnost,ale to doženeme ,Debbi získala 95 bodů 2 kartičku čekatele pochvala za ucho 5,8cm,VD čelenka,hlava a vyrovnaná délka srsti vítka za nestandartní zbarvení a vystouplé kyčle a poslední účastník Daisy získala 94 bodů a 2 kartičku čakatele VD čelenka,hlava,ucho 6cm opět vystouplé kyčle a nestandartní zbarvení jak vylínala tak i strašně ztmavla tak doufám,že až nasrstí tak bude zase pěkná.Tak mi udělaly radost jinak výstava byla pěkná jen ta zima byla nekompromysní holt zima už je tu,ale užila jsem si to a zdraví jsme takže spokojenost.

 

TOPlist